Zvonici cedry ruska

Sibiřské čaje
anastasia

Vzkaz od Sergeje Megre pro nás (zeť Vladimíra Megre)
Drazí přátelé,
nabízím Vám čaje, které sám užívám každý den, pijí jej mojí synové a také jím hostím své blízké. Suroviny na výrobu čajů jsou ze západní Sibiře z ekologicky čisté oblasti, díky čemu jsou léčivé složky několikanásobně silnější než z jižních regionů.
Někteří odborníci myslí, že tradice výroby a užití těchto čajů čítá 1000roků zpět a sahá až do období Védické Rusi.
Traduje se, že sibiřský čaj Ivan prospívá nejen tělu, také prosvětluje mysl a inspiruje ducha - je prostoupen nepřemožitelným duchem severu - Tajgy.

Cedrový čaj - Ivan fermentovaný 110g
Cedrový čaj není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat

Cedrový čaj Ivan je citlivou kombinací vrbovky úzkolisté s lístky cedrové šišky. Toto složení odhaluje celou škálu léčivých vlastností.

Tento léčivý nápoj s mocným nábojem energie vlastní aroma, které obdivuje nejeden znalec dobrého čaje.

Vlastnosti :
  • vzhledem k obsahu éterických olejů i jiných léčivých látek v lístcích šišky sibiřského cedru, výborně pomáhá tento čaj při léčbě zánětu průdušek i jiných potíží z prochladnutí
  • čaj má silné protizánětlivé účinky
  • působí proti otokům
  • podporuje vylučování škodlivých toxických látek
  • normalizuje krevní tlak
  • posiluje imunitní systém
  • výborně tonizuje organizmus, dodává energii, dobrou náladu
  • omlazuje organizmus

Složení - lístky cedrové šišky, vrbovka úzkolistá
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100 ml čaje, zalít vřelou vodou a nechat 5-10 minut odstát. Užijte si aróma i chuť cedrového čaje s duchem sibiřské tajgy.
Uchování - na tmavém a suchém místě
Kontraindikace - individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 240,- Kč  (včetně DPH)
záruka 2 roky od data výroby


Čaj Tajga - Ivan fermentovaný 110g
Čaj Tajga není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat

Samotný název tohoto čaje již sám vypovídá o tom, proč jej pravidelně pít. Vždyť právě Tajga, je jeden z neobyčejných i drsných výtvorů přírody a žít tu není vždy snadné.

Nicméně lidé, pamětníci žijící v Tajze našli spolehlivé způsoby ochrany před účinky nepříznivých faktorů. Mezi nimi zaujímají význačné místo rostliny, které dobře prospívají v drsném klimatu Tajgy, obzvláště bobulovité keře a stromy.

Tyto, dávají nejen užitečné i léčivé potraviny - bobule, ale též přispívají k vzájemné komunikaci lidí. Vždyť sladkosti vždy inspirují a přináší optimismus do mysli člověka. Sirupy, kompoty, chutné koláče, samotné plody jsou zdrojem zvláštních chemických látek, které působí na mozkové buňky a způsobují radostnou náladu - vyrovnaný stav duše. Nazývají se endorfiny - hormony radosti. Hloh i divoká růže - šípek jsou bohatými zdroji těchto látek. Kromě toho dokonale spojují tyto užitečné látky s příjemnou vůní chutí.

Současné vědě je dobře známo, že šípky i plody hlohu obsahují živiny, vitamíny, nenasycené mastné kyseliny, pektiny, chemické sloučeniny, které harmonizují funkci srdce, jater, ledvin, střeva a mnoha dalších orgánů. Tak se tyto látky stávají jakýmisi "anděli strážnými" zdraví lidí, kteří je užívají, pijí čaj Tajga, či jej přidávají do jiných bylinných čajů.
Najděte i Vy v našem čaji Tajga takového ochránce, pijte jej se svojí rodinou i se svými přáteli.
Zdraví, pohodu i radost Vám přejí tvůrci tohoto skvělého nápoje.

Složení - plody hlohu, plody divoké růže - šípky vrbovka úzkolistá - fermentovaná
Příprava čaje - 1čajová lžička na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovávejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 240,- Kč  (včetně DPH)
záruka 2 roky od data výroby


Čaj Balzám - Ivan fermentovaný 110g
Čaj Balzám není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat

Severský čaj balzám z pohoří Altaj je úžasný tradiční čaj z plodů střemchy, kořene anděliky, borových pupenů, plodů jeřabiny a vrbovky úzkolisté.

Látky, které jsou obsaženy v surovinách tohoto severského čaje nechť se stanou věrnými pomocníky -strážci, kteří drží stálou hlídku u bran našeho těla proti pronikání škodlivých virů a bakterií do mnoha orgánů a systémů lidského organizmu.

Plody střemchy trénují srdeční sval i plíce a současně je chrání před nepříznivým působením mnoha toxinů a choroboplodných zárodků, které mohou vstupovat do našeho těla. Andělika sibiřská dodává osobité aroma i chuť tomuto čaji - balzámu a zároveň přispívá k lepšímu využití potravinových živin v žaludku i játrech.

Při pravidelném užívání tohoto čajového balzámu se člověk emocionálně uvolňuje, stává se více tvůrčím, kreativnějším, snadněji řešícím složité problémy rodinného života, lásky, kariéry. Také dochází k postupné optimalizaci v tukovém hospodářství těla, zvyšuje se kvalita pleti i vlasů.

Účinek tohoto specifického druhu severského čaje podporuje vysoká ekologická čistota místa, kde se suroviny sbírají - pohoří Altaje, přesně vybraná doba jejich sběru, zpracování i uchování.
Drazí přátelé vyzkoušejte vůni i chuť tohoto čajového balzámu a prospívejte z jeho pravidelného užívání. Buďte zdrávi !

Složení - plody střemchy, plody jeřabiny, kořen anděliky, pupeny borové, vrbovka úzkolistá - fermentovaná.
Příprava čaje - 1čajová lžička na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovávejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 240,- Kč (včetně DPH)
záruka 2 roky od data výroby


Čaj rybízový - Ivan, fermentovaný 110g
Čaj rybízový není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat.

Severský čaj z rybízu a vrbovky úzkolisté je pro lidský organismus velmi prospěšný nápoj. Toto užitečné spojení je již dlouho známé a přináší těm kdo jej užívají potěšení již od okamžiku kdy vstupuje do úst. Základem tohoto čaje je divoký černý rybíz, který obsahuje celou škálu organických kyselin a vitamínů - B,C, a-karoten, pektin, tanin, éter.olej, draselné soli, železo, sodík a vápník.

Toto mocné složení ochranných živin při pravidelném příjmu v lidském organismu výrazně snižuje riziko rozvoje nepříjemných nemocí, jako je ateroskleróza, hypertenze, koronární srdeční choroby, cukrovka, různé srdeční arytmie.

Severský čaj s listy divokého rybízu má diuretické vlastnosti, podporuje pocení, proto se také doporučuje pro pacienty s nachlazením a střevními problémy.

Tento druh čaje je tradičním oblíbeným nápojem turistů, rybářů, houbařů, myslivců i zahrádkářů. Přináší jim zdraví i potěšení při pobytu v přírodě.

Složení - list divokého černého rybízu, vrbovka úzkolistá fermentovaná
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 250,- Kč  (včetně DPH)
záruka 2 roky od data výroby


Čaj rakytníkový - Ivan, fermentovaný 110g
Čaj rakytníkový není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat.

Tento tradiční sibiřský multivitamínový čaj již dlouho nacházíme na jídelním stole mnoha lidí žijících v jižních a severovýchodních regionech Sibiře a dálného severu.

Jeho vysoká biologická aktivita, výživné i ochranné vlastnosti stále udivují současnou moderní medicínu. Je to způsobeno přítomností vitamínů, jako jsou karotenoidy, vitamíny C,B,K,D,E,F, kyseliny listové, jsou tu přítomny polynenasycené mastné kyseliny, omega-3, různé pektiny, komplexní cukry, organické kyseliny a mnoho dalších mikro a makro elementů nutných pro výživu tělesných buněk a tkání.

Jinými slovy, rakytníkový čaj v kombinaci s vrbovkou úzkolistou obsahuje mnoho potřebného pro komfortní život vnitřních orgánů i funkci kontrolních systémů v těle. Kromě toho je tento druh čaje schopen výrazně zvýšit výkon pro život důležitých tělesných orgánů jako jsou játra, slinivka břišní, žlučník, krevní i lymfatické cévy, zvýšit hladinu hemoglobinu, mobilitu cirkulující krve, posílit anti-toxické jaterní funkce, snížit úroveň "špatného" cholesterolu v těle.

Vychutnejte si i Vy tento tradiční léčivý nápoj z rostlin ekologicky čistých regionů východní a západní Sibiře.

Složení - list rakytníku, vrbka úzkolistá fermentovaná
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 240,- Kč  (včetně DPH)
záruka 2 roky od data výrobyČaj z vrbovky úzkolisté dvakrát fermentovaný - Ivan 110g
Čaj z vrbovky úzkolisté dvakrát fermentovaný není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat.

Tento čaj sibiřské Tajgy se speciální technologií výroby - dvojnásobné fermentace v dřívějších dobách často využívali lidé bohatí a mocní. Proces dvojnásobného fermentování zvýrazňuje organoleptické vlastnosti čaje - vůni, barvu i chuť. Získané vlastnosti si čaj udržuje i při opakovaném zavaření, lze jej přelít 3-5krát.

Takovýto čaj má také silnější účinky posilující imunitu, tím přispívá k udržení vysoké úrovně duševního i fyzického výkonu člověka.

Umožňuje se také rychleji zbavit následků předchozích stresů z akutních i chronických onemocnění, podporuje regeneraci po chirurgických zákrocích, má protizánětlivé účinky (díky taninům a slizu obsažených v rostlině), účinky protinádorové, zklidňující, pomáhá při často se opakujících bolestech hlavy, při žaludečních i střevních obtížích, při snížené sexuální potenci mužů (v menší míře u žen), předchází vzniku onemocnění močových cest a pohlavních orgánů. Má příznivý vliv na hojivé procesy žaludečních i střevních vředů.

Uvedené vlastnosti činí z tohoto severského čaje užitečnou i důležitou součást každodenní výživy člověka, výživy, která pomáhá člověku stát se zdravým, společensky činným i dlouhověkým. Vážení přátelé, nyní předkládáme tento exkluzivní sibiřský čaj Vám všem, pro užití s přáteli i v blízkém rodinném kruhu.

Složení - vrbovka úzkolistá dvakrát fermentovaná
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10 minut odstát
Uchování - uchovejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 240,- Kč  (včetně DPH)
záruka 2 roky od data výroby

Cedrová svíčka

Cedrová svíčka

Tato milá svíčka ve velikosti i tvaru cedrové šišky je vyrobena ze včelího vosku. Knot je přírodní - jutový. Svíčky z přírodního vosku vytváří zvláštní - příjemnou atmosféru. Jemná, sladká vůně medu uvolňuje a vyvolává dobré asociace.

Je to živá energie, která čistí vzduch a harmonizuje okolní prostor. Je to přírodní aromaterapie, jenž uklidňuje nervový systém a má blahodárný účinek na náš spánek. Cedrová svíčka je upřímný dárek s otevřenou sibiřskou duší. Neobsahuje umělé vůně, barviva ani jiné příměsy.


Výška : 7 cm
Upozornění : Dbejte zvýšené opatrnosti při hoření cedrové svíčky - neukládejte na hořlavý podklad.

CENA : 130,- Kč  (včetně DPH)

Copyright © 2010 Jiří Smutný. Všechna práva vyhrazena.