Zvonici cedry ruska

Sibiřské čaje
anastasia

Vzkaz od Sergeje Megre pro nás (zeť Vladimíra Megre)
Drazí přátelé,
nabízím Vám čaje, které sám užívám každý den, pijí jej mojí synové a také jím hostím své blízké. Suroviny na výrobu čajů jsou ze západní Sibiře z ekologicky čisté oblasti, díky čemu jsou léčivé složky několikanásobně silnější než z jižních regionů.
Někteří odborníci myslí, že tradice výroby a užití těchto čajů čítá 1000roků zpět a sahá až do období Védické Rusi.
Traduje se, že sibiřský čaj Ivan prospívá nejen tělu, také prosvětluje mysl a inspiruje ducha - je prostoupen nepřemožitelným duchem severu - Tajgy.

Cedrový čaj - Ivan fermentovaný 110g
Cedrový čaj není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat

Cedrový čaj Ivan je citlivou kombinací vrbovky úzkolisté s lístky cedrové šišky. Toto složení odhaluje celou škálu léčivých vlastností.

Tento léčivý nápoj s mocným nábojem energie vlastní aroma, které obdivuje nejeden znalec dobrého čaje.

Vlastnosti :
  • vzhledem k obsahu éterických olejů i jiných léčivých látek v lístcích šišky sibiřského cedru, výborně pomáhá tento čaj při léčbě zánětu průdušek i jiných potíží z prochladnutí
  • čaj má silné protizánětlivé účinky
  • působí proti otokům
  • podporuje vylučování škodlivých toxických látek
  • normalizuje krevní tlak
  • posiluje imunitní systém
  • výborně tonizuje organizmus, dodává energii, dobrou náladu
  • omlazuje organizmus

Složení - lístky cedrové šišky, vrbovka úzkolistá
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100 ml čaje, zalít vřelou vodou a nechat 5-10 minut odstát. Užijte si aróma i chuť cedrového čaje s duchem sibiřské tajgy.
Uchování - na tmavém a suchém místě
Kontraindikace - individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 260,- Kč
záruka 2 roky od data výroby


Čaj s borovými pupeny - Ivan fermentovaný 110g
Čaj s borovými pupeny není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat

Hlavní předností tohoto sibiřského čaje je, že rychle zahání žízeň, zimu i hlad lidí, kteří pracují nepříznivých - drsných povětrnostních podmínkách. Při jeho užívání dochází k výraznému nárůstu duševní i fyzické výkonnosti.

Přitažlivosti tomuto čaji dodává specifická kafrová příchuť, kterou mají borovicové pupeny se svými éterickými oleji. Tyto složky mají výraznou schopnost ničit škodlivé bakterie, zejména ty, které jsou schopny dostat se do plic, srdečního svalu i jater.

Tento druh severského čaje má také stimulační účinek na funkci většiny vnitřních orgánů. Zvyšuje imunitní ochranu člověka, urychluje hojení ran a popálenin, odstraňuje bolesti svalů a kloubů, zarudnutí a svědění kůže, zvyšuje hodnoty krevního tlaku.

Složení - borové pupeny, vrbovka úzkolistá - fermentovaná
Příprava čaje - 1čajová lžička na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Přejeme Vám - užijte si aróma i chuť severského čaje s duchem sibiřské Tajgy
Uchování - uchovávejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek


CENA : 260,- Kč
záruka 2 roky od data výroby


Čaj Tajga - Ivan fermentovaný 110g
Čaj Tajga není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat

Samotný název tohoto čaje již sám vypovídá o tom, proč jej pravidelně pít. Vždyť právě Tajga, je jeden z neobyčejných i drsných výtvorů přírody a žít tu není vždy snadné.

Nicméně lidé, pamětníci žijící v Tajze našli spolehlivé způsoby ochrany před účinky nepříznivých faktorů. Mezi nimi zaujímají význačné místo rostliny, které dobře prospívají v drsném klimatu Tajgy, obzvláště bobulovité keře a stromy.

Tyto, dávají nejen užitečné i léčivé potraviny - bobule, ale též přispívají k vzájemné komunikaci lidí. Vždyť sladkosti vždy inspirují a přináší optimismus do mysli člověka. Sirupy, kompoty, chutné koláče, samotné plody jsou zdrojem zvláštních chemických látek, které působí na mozkové buňky a způsobují radostnou náladu - vyrovnaný stav duše. Nazývají se endorfiny - hormony radosti. Hloh i divoká růže - šípek jsou bohatými zdroji těchto látek. Kromě toho dokonale spojují tyto užitečné látky s příjemnou vůní chutí.

Současné vědě je dobře známo, že šípky i plody hlohu obsahují živiny, vitamíny, nenasycené mastné kyseliny, pektiny, chemické sloučeniny, které harmonizují funkci srdce, jater, ledvin, střeva a mnoha dalších orgánů. Tak se tyto látky stávají jakýmisi "anděli strážnými" zdraví lidí, kteří je užívají, pijí čaj Tajga, či jej přidávají do jiných bylinných čajů.
Najděte i Vy v našem čaji Tajga takového ochránce, pijte jej se svojí rodinou i se svými přáteli.
Zdraví, pohodu i radost Vám přejí tvůrci tohoto skvělého nápoje.

Složení - plody hlohu, plody divoké růže - šípky vrbovka úzkolistá - fermentovaná
Příprava čaje - 1čajová lžička na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovávejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 260,- Kč
záruka 2 roky od data výroby


Čaj Balzám - Ivan fermentovaný 110g
Čaj Balzám není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat

Severský čaj balzám z pohoří Altaj je úžasný tradiční čaj z plodů střemchy, kořene anděliky, borových pupenů, plodů jeřabiny a vrbovky úzkolisté.

Látky, které jsou obsaženy v surovinách tohoto severského čaje nechť se stanou věrnými pomocníky -strážci, kteří drží stálou hlídku u bran našeho těla proti pronikání škodlivých virů a bakterií do mnoha orgánů a systémů lidského organizmu.

Plody střemchy trénují srdeční sval i plíce a současně je chrání před nepříznivým působením mnoha toxinů a choroboplodných zárodků, které mohou vstupovat do našeho těla. Andělika sibiřská dodává osobité aroma i chuť tomuto čaji - balzámu a zároveň přispívá k lepšímu využití potravinových živin v žaludku i játrech.

Při pravidelném užívání tohoto čajového balzámu se člověk emocionálně uvolňuje, stává se více tvůrčím, kreativnějším, snadněji řešícím složité problémy rodinného života, lásky, kariéry. Také dochází k postupné optimalizaci v tukovém hospodářství těla, zvyšuje se kvalita pleti i vlasů.

Účinek tohoto specifického druhu severského čaje podporuje vysoká ekologická čistota místa, kde se suroviny sbírají - pohoří Altaje, přesně vybraná doba jejich sběru, zpracování i uchování.
Drazí přátelé vyzkoušejte vůni i chuť tohoto čajového balzámu a prospívejte z jeho pravidelného užívání. Buďte zdrávi !

Složení - plody střemchy, plody jeřabiny, kořen anděliky, pupeny borové, vrbovka úzkolistá - fermentovaná.
Příprava čaje - 1čajová lžička na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovávejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 260,- Kč
záruka 2 roky od data výroby


Čaj s tužebníkem - Ivan, fermentovaný 110g
Čaj s tužebníkem není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat.

V horském Altaji nazývají místní obyvatelé tento čaj "čajem na kosení". Berou si jej do hor sekáči, pastýři i lesní pracovníci, pijí jej a on jim pomáhá chránit se před chladem v horách za studených nocí.

Květy i nať tužebníku mají výraznou medovo-sladkou vůni i chuť. Čaj s květy tužebníku v jemné kombinaci s vrbovkou úzkolistou má lahodnou chuť, krásně voní a dokonce i bez cukru se zdá být sladkým. Nápoj je vhodný k odstranění poruch metabolismu, pro ty co chtějí snížit svoji hmotnost, doporučuje se pro diabetiky.

Složení - květy tužebníku, vrbovka úzkolistá fermentovaná
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát Uchování - uchovejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 270,- Kč 130,-Kč (záruka do 1/2021) Zlevněno do vyprodání zásob
záruka 2 roky od data výroby


Čaj rybízový - Ivan, fermentovaný 110g
Čaj rybízový není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat.

Severský čaj z rybízu a vrbovky úzkolisté je pro lidský organismus velmi prospěšný nápoj. Toto užitečné spojení je již dlouho známé a přináší těm kdo jej užívají potěšení již od okamžiku kdy vstupuje do úst. Základem tohoto čaje je divoký černý rybíz, který obsahuje celou škálu organických kyselin a vitamínů - B,C, a-karoten, pektin, tanin, éter.olej, draselné soli, železo, sodík a vápník.

Toto mocné složení ochranných živin při pravidelném příjmu v lidském organismu výrazně snižuje riziko rozvoje nepříjemných nemocí, jako je ateroskleróza, hypertenze, koronární srdeční choroby, cukrovka, různé srdeční arytmie.

Severský čaj s listy divokého rybízu má diuretické vlastnosti, podporuje pocení, proto se také doporučuje pro pacienty s nachlazením a střevními problémy.

Tento druh čaje je tradičním oblíbeným nápojem turistů, rybářů, houbařů, myslivců i zahrádkářů. Přináší jim zdraví i potěšení při pobytu v přírodě.

Složení - list divokého černého rybízu, vrbovka úzkolistá fermentovaná
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 260,- Kč
záruka 2 roky od data výroby


Čaj rakytníkový - Ivan, fermentovaný 110g
Čaj rakytníkový není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat.

Tento tradiční sibiřský multivitamínový čaj již dlouho nacházíme na jídelním stole mnoha lidí žijících v jižních a severovýchodních regionech Sibiře a dálného severu.

Jeho vysoká biologická aktivita, výživné i ochranné vlastnosti stále udivují současnou moderní medicínu. Je to způsobeno přítomností vitamínů, jako jsou karotenoidy, vitamíny C,B,K,D,E,F, kyseliny listové, jsou tu přítomny polynenasycené mastné kyseliny, omega-3, různé pektiny, komplexní cukry, organické kyseliny a mnoho dalších mikro a makro elementů nutných pro výživu tělesných buněk a tkání.

Jinými slovy, rakytníkový čaj v kombinaci s vrbovkou úzkolistou obsahuje mnoho potřebného pro komfortní život vnitřních orgánů i funkci kontrolních systémů v těle. Kromě toho je tento druh čaje schopen výrazně zvýšit výkon pro život důležitých tělesných orgánů jako jsou játra, slinivka břišní, žlučník, krevní i lymfatické cévy, zvýšit hladinu hemoglobinu, mobilitu cirkulující krve, posílit anti-toxické jaterní funkce, snížit úroveň "špatného" cholesterolu v těle.

Vychutnejte si i Vy tento tradiční léčivý nápoj z rostlin ekologicky čistých regionů východní a západní Sibiře.

Složení - list rakytníku, vrbka úzkolistá fermentovaná
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 260,- Kč
záruka 2 roky od data výroby


Čaj jeřabinový - Ivan, fermentovaný 110g
Čaj jeřabinový není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat.

Tento severský čaj je všestranný ve svých vlastnostech a snadno se může stát objektem velké náklonnosti jak u dětí (od 2-3 let) tak u dospělych.

Je našim pomocníkem v boji s chronickými onemocněními jako je diabetes, vysoký krevní tlak, srdeční choroby, křečové žíly, různé formy kloubních, zubních i kožních onemocnění.

Tyto velmi užitelné vlastnosti jeřabinového čaje závisí na přítomnosti velkého množství v něm obsažených různých vitamínů, zejména vitamínu C, rutinu, dále jsou tu peptidy i různorodý soubor stopových prvků, organických kyselin a dalších látek potřebných pro lidský organismus.

Pravidelné užívání čaje pomáhá v překonání zimních depresí, virových epidemií, infekcí i střevních onemocnění.

Složení - plody červené jeřabiny, vrbka úzkolistá fermentovaná
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10minut odstát
Uchování - uchovejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 260,- Kč
záruka 2 roky od data výroby


Čaj z vrbovky úzkolisté dvakrát fermentovaný - Ivan 110g
Čaj z vrbovky úzkolisté dvakrát fermentovaný není EU schválený jako lék, nemá schválené léčebné účinky a nelze jej za léky zaměňovat.

Tento čaj sibiřské Tajgy se speciální technologií výroby - dvojnásobné fermentace v dřívějších dobách často využívali lidé bohatí a mocní. Proces dvojnásobného fermentování zvýrazňuje organoleptické vlastnosti čaje - vůni, barvu i chuť. Získané vlastnosti si čaj udržuje i při opakovaném zavaření, lze jej přelít 3-5krát.

Takovýto čaj má také silnější účinky posilující imunitu, tím přispívá k udržení vysoké úrovně duševního i fyzického výkonu člověka.

Umožňuje se také rychleji zbavit následků předchozích stresů z akutních i chronických onemocnění, podporuje regeneraci po chirurgických zákrocích, má protizánětlivé účinky (díky taninům a slizu obsažených v rostlině), účinky protinádorové, zklidňující, pomáhá při často se opakujících bolestech hlavy, při žaludečních i střevních obtížích, při snížené sexuální potenci mužů (v menší míře u žen), předchází vzniku onemocnění močových cest a pohlavních orgánů. Má příznivý vliv na hojivé procesy žaludečních i střevních vředů.

Uvedené vlastnosti činí z tohoto severského čaje užitečnou i důležitou součást každodenní výživy člověka, výživy, která pomáhá člověku stát se zdravým, společensky činným i dlouhověkým. Vážení přátelé, nyní předkládáme tento exkluzivní sibiřský čaj Vám všem, pro užití s přáteli i v blízkém rodinném kruhu.

Složení - vrbovka úzkolistá dvakrát fermentovaná
Příprava čaje - 1 čajovou lžičku na 100ml čaje zalít vřelou vodou a nechat 5-10 minut odstát
Uchování - uchovejte v temnu a suchu
Kontraindikace - Individuální nesnášenlivost jednotlivých látek

CENA : 270,- Kč Dočasně vyprodáno
záruka 2 roky od data výroby

Copyright © 2010 Jiří Smutný. Všechna práva vyhrazena.