Zvonici cedry ruska

Cedrový olej
Sběr a výroba

Výroba cedrového oleje probíhá v domě z cedrového dřeva. Jedinečná kvalita vzduchu v takovémto domě i jeho energetický potenciál je něco, co se jen těžko popisuje slovy. Sami by jste museli do takového domu vstoupit a nějaký čas v něm pobýt.

Cedrový dům se nachází asi 100 km od Novosibirska v bezprostřední blízkosti sibiřské tajgy. Od r.2011 je proces výroby přestěhován z výrobny léčiv v Novosibirsku právě sem. Bylo zjištěno, že v prostředí továrny na léčiva uprostřed města, není možné vyrobit     tento vysoce léčivý produkt v potřebné kvalitě.

Celý proces výroby cedrového oleje začíná sběrem cedrových šišek koncem září, na dvou místech. Je to Burjatská a Tomská oblast. Přednost se dává burjatskému ořechu, chuťově i kvalitou znatelně předstihuje tomský. Pravá síla cedrového oleje se projeví, pokud je vše prováděno správným způsobem. Šišky nelze srážet násilím. Sbírají se pouze zralé šišky spadlé za větru.  Takové dává cedr sám.


Sběr i ostatní, mají dělat lidé s dobrými úmysly, je dobré, když šišku zvedne dětská ruka. Pokud se nedodrží tyto podmínky, léčivé vlastnosti cedrového oleje prudce klesají. Ořech, získaný po oloupání šišek je třeba vylisovat ne později, než do tří měsíců.


Loupání cedrového ořechu se provádí na zařízení obloženém cedrovým dřevem zevnitř i zvenku. Tak je to uděláno proto, aby se  jádra nedotkla kovu. Dřevo je napuštěné včelím voskem. To je důležité, jinak by totiž dřevo vstřebávalo tuk od jader, který vzniká v procesu loupání ořechu. Potom se ořech třídí. Jadýrka s tmavými tečkami jsou vyřazena. Je to proto, že v těchto místech se již ořech začal kazit. Tahle etapa je nesmírně důležitá, neboť pokud by se mezi dobrá jádra, zamíchala i ta špatná, kvalita cedrového oleje by znatelně klesla. Je považováno za důležité, že proces třídění provádí pouze ženy.


Dále se ořech po dvou kilogramech dává do lněných váčků a ty se vkládají do lisu. Začíná proces pomalého lisování.


Lisování cedrového ořechu provádí dva lidé na pěti lisech, které jsou obloženy cedrovým dřevem. Cedrový olej vytéká do dvacetilitrových skleněných nádob. Potom se olej lahvičkuje, případně obohacuje dalšími přísadami - živicí, propolisem či rakytníkem.


Vylisovaný olej se nefiltruje. Kolektiv, který se věnuje výrobě tohoto mimořádného produktu, je jako jedna rodina. Při takovémto postupu výroby pak zůstává zachována chuť, přírodní složení i pravá síla cedrového oleje.  Složení

Léčivá schopnost kvalitního cedrového oleje nemá v přírodě analogii. Je koncentrátem vitamínů, minerálů, bílkovin a dalších látek potřebných pro život. Například obsahuje více jódu jak výrobky z rybího tuku, obsahuje více hořčíku jak jiné dosud známé přírodní produkty. Zastoupeno je 19 aminokyselin, komplex vitamínů skupiny B, vitamíny A, D, obsah vitamínu E je pětinásobný oproti olivovým olejům.
Cedrový olej je vyvážený svým obsahem mastných kyselin omega 3, omega 6, omega 9, je také bohatým přírodním zdrojem kyseliny listové, ta hraje zásadní roly při ochraně genetického materiálu, řídí normální proces dělení DNA a chrání buňky před mutacemi.

Způsoby užití

Vnitřně -
1) výborných výsledků je dosahováno při užití 1 polévkové lžíce při východu slunce, po dobu 30 dnů. (Lze jej užívat také v průběhu dne, za denního světla, ne v noci)

2) dvě čajové lžičky 30-60 minut před jídlem 2-3 denně. Pro zvýšení efektivnosti využívejte 2-3 balení po dobu 30 dnů.

3) pomalejší způsob: 1 čajová lžička 30-60 minut před jídlem 2-3 denně po dobu 40-60 dnů. Potom udělejte nejméně týdenní přestávku. S polykáním nepospíchejte, nechte cedrový olej v ústech pěkně rozplynout. Lžíce nesmí být kovová, nejlépe dřevěná, cedrový olej neužívejte v noci. Olej má příjemnou oříškovou chuť, lze jej přidávat do salátu.

Inhalace - užívejte při obtížích z nachlazení. Na inhalace užijte cedrový olej z živicí či cedrový olej s propolisem. Jedna procedura - 10 kapek.

Vně - obklady - užijte cedrový olej obohacený živicí, propolisem či rakytníkem. 1x denně, 6-7 procedur.

Vně - na pokožku obličeje a celého těla. Všechny druhy cedrových olejů můžete také příležitostně použít jako výborný, výživný i ochranný prostředek. Nevelké množství cedrového oleje vmasírujte jemnými, masážními pohyby do pokožky.

Účinek

Olej se sibiřského cedru v minulosti nazývali lékem na 100 nemocí. Jeho léčebnou sílu uznává nejen lidová,ale také
  oficiální medicína. Cedrový olej harmonizuje,léčí a vyživuje. Má schopnost zbavovat organizmus nečistot,rozpouští a
  odvádí z těla usazené těžké kovy a soli. Jeho vlastností je,že zvyšuje fyzickou i duševní kondici. Díky svému
  vyjímečnému složení napomáhá léčbě a regeneraci tkání, uklidňuje podrážděný nervový systém, zlepšuje spánek,
  zlepšuje stav pokožky, ozdravuje komplexně imunitní systém, upravuje složení krve,hladinu cholesterolu , rozšiřuje
  cévy, blahodárně působí na zažívací trakt, zvyšuje plodnost mužů a celkové normalizuje funkce těla.
  Cedrový olej podporuje zdravý vývin dětí, proto je velice prospěšný dětem a těhotným ženám.

Cedrový olej

Je přírodní produkt – nevykazuje nežádoucí účinky, je vhodný pro diabetiky.

Záruční doba

12 měsíců od data výroby, uchovávejte na chladném místě. Olej chraňte před světlem.

Obsah některých složek

Vitamíny B1, B2, B3, vitamíny A, E, D, F, bílkoviny, uhlovodany, mastné kyseliny, omega 3, omega 6, omega 9, kyselina listová, jód, zinek, železo, měď, mangan, hořčík, křemík, vanad, fosfor, draslík, molybden, nikl, vápník, olovo, bor, baryum, titan, stříbro, hliník, jodidy, kobalt, sodík.

Copyright © 2010 Jiří Smutný. Všechna práva vyhrazena.